Czyszczenie dachu
08kwi

Mycie ciśnieniowe – kiedy jest potrzebne?

Wykorzystanie wysokiego ciśnienia podczas mycia to skuteczny sposób na pozbycie się różnego rodzaju zabrudzeń. Opisywana metoda bazuje na hydrodynamice, dzięki której można przywrócić czystość nawet dużym powierzchniom, do których dostęp jest mocno utrudniony. W porównaniu do zastosowania środków chemicznych, mycie ciśnieniowe jest bezpieczniejszym rozwiązaniem, nie tylko ze względów środowiskowych, ale również z uwagi na bardzo niewielkie ryzyko uszkodzenia czyszczonej powierzchni.

Mycie wodą pod ciśnieniem – zastosowanie

Hydrodynamika znakomicie sprawdza się podczas czyszczenia elewacji. Niestety, ze względu na smog oraz inne zabrudzenia, z biegiem czasu tracą one swój pierwotny kolor. Jednym z największych zagrożeń jest też wilgoć, a dokładniej skażenie biologiczne, czyli porosty. Ich obecność sprawia, że elewacja niszczeje w dużo krótszym czasie, co przekłada się na dodatkowe koszty.

  • Mycie ciśnieniowe pozwala nie tylko pozbyć się zanieczyszczeń, ale jednocześnie zahamować agresję mikrobiologiczną. Firmy świadczące usługi czyszczenia przeprowadzają także odkażanie elewacji. W tym przypadku pierwszym krokiem jest dokładne mycie, następnie właśnie odkażanie, a na końcu aplikacja specjalnych preparatów, które będą zabezpieczać powierzchnię przed ponownym pojawieniem się porostów. Dzięki tego typu kompleksowej usłudze mamy spokój nawet na kilka lat i nie musimy obawiać się dalszego niszczenia zewnętrznej strony budynku.

Do czego jeszcze można wykorzystać myjki ciśnieniowe?

Kolejną możliwością jest czyszczenie dachu. Niestety, w takich miejscach gromadzi się wiele zabrudzeń, które są trudne do usunięcia, głównie ze względu na brak dostępu. Jest to bardzo skuteczna metoda, dzięki której można nie tylko znacznie poprawić wygląd dachu, a zatem całego budynku, ale jednocześnie zabezpieczyć dachówkę lub blachodachówkę przed zaglonieniem. Regularne mycie to zatem najlepszy sposób na wydłużenie eksploatacji dachówki oraz zapobieganie jej niszczeniu.

  • Jeszcze inną opcją jest mycie ciśnieniowe kostki brukowej. W tym wypadku również jesteśmy w stanie poprawić walory wizualne oraz prezencję kostki, dzięki wydobyciu jej barwy. Oprócz tego, możemy zapobiegać rozwojowi mchów i porostów, które nie tylko niszczą kostkę brukową, ale jednocześnie nieestetycznie wyglądają. Mycie wodą pod ciśnieniem to także dobry sposób na usunięcie zabrudzeń ropopochodnych, które bardzo często są widoczne na podjeździe.
  • Posiadacze paneli fotowoltaicznych również mogą zdecydować się na ich wyczyszczenie za pomocą myjek ciśnieniowych. Warto pamiętać, że dbanie o ich czystość bezpośrednio przekłada się na sprawne działanie i wydajność.

 

Mycie ciśnieniowe to dobry sposób na pozbycie się różnego rodzaju zabrudzeń w obiektach przemysłowych. W pomieszczeniach produkcyjnych nie trudno o obecność plam, pyłów, śladów po wózkach widłowych, plam ropopochodnych oraz wielu innych mających pochodzenie chemiczne lub pobudowlane. Wykorzystanie wody pod ciśnieniem pomoże zatem zachować odpowiedni poziom czystości, a tym samym zasady BHP.

Podczas czyszczenia, ciśnienie jest wytwarzane przez specjalny agregat. Woda doskonale radzi sobie nawet z bardzo trudnymi zabrudzeniami. To także gwarancja precyzji. Warto zaznaczyć, że mycie elewacji zazwyczaj odbywa się wiosenną lub letnią porą, co wiąże się z wyższą temperaturą. Dzięki temu, ściany schną znacznie szybciej. Tego typu czynności najlepiej zlecić fachowcom, którzy są w stanie dobrać odpowiednie ciśnienie i strumień wody.